Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

100 lat Niepodległości

2018-11-13 12:26:38 (ost. akt: 2018-11-14 13:31:35)

Autor zdjęcia: Ewelina Sikorska

Zagaje\\\ 11 listopada to ważne święto dla Polaków. W końcu, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała upragnioną niepodległość. Jak co roku, społeczność Szkoły Podstawowej w Zagajach pamiętała o uczczeniu tego wyjątkowego święta.

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Szkole Podstawowej w Zagajach uczniowie klasy piątej pod opieką Eweliny Sikorskiej przygotowali widowisko patriotyczne pt. „Leć orle biały”.
Ważnym momentem było wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Dokładnie o godzinie 11:11 w całej Polsce rozbrzmiał hymn państwowy. Wspólny śpiew odbywał się w ramach akcji Rekord dla Niepodległej, zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Poprzez program artystyczny złożono hołd wszystkim walczącym o wolność i niepodległość naszej ojczyzny. Uczniowie przypomnieli smutne, ale też i zwycięskie karty z dziejów historii Rzeczypospolitej Polskiej. Zaprezentowali niecodzienną lekcję historii, ucząc młodsze dzieci zrozumienia takich słów jak Polska, niepodległość, wolność. Przedstawione przez recytatorów utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami oraz entuzjazm z odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r. Smutne strofy wierszy przeplatały się z radosnym brzmieniem pieśni patriotycznych.
Akademię zakończyła p. Halina Stechnacz-Buśko – dyrektor szkoły, która podkreśliła znaczenie w dzisiejszym świecie słów wolność, niepodległość i zaprosiła uczniów do włączenia się w obchody Święta Niepodległości i udziału w mszy św. za ojczyznę w Kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zagajach.
Po oficjalnych obchodach Święta Niepodległości uczniowie, rodzice i nauczyciele trzymając w rękach biało-czerwone balony utworzyli żywą flagę Polski.

Ewelina Sikorska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: EwelinaSikorska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages