Gimnazjalistki z Lelkowa rozkręciły informację o Prezydencji

2011-06-17 15:00:45 (ost. akt: 2011-06-17 14:32:58)Gimnazjum im. Orła Białego w Lelkowie realizowało projekt Młodzi Aktywiści Prezydencji.

Gimnazjalistki z Lelkowa rozkręciły informację o Prezydencji

Autor: archiwum szkołyIrena Sołoducha, nauczyciel, bibliotekarz prowadziła zajęcia pozalekcyjne z uczennicami: Eweliną Gontarz, Pauliną Kolasa, Irminą Wasiuta i Elżbietą Spyra.


Realizując projekt edukacyjny dotyczący udziału Polski w sprawowaniu władzy w UE uczestniczyłyśmy w kursie e-learningowym.

Wybrałyśmy temat: Trio Prezydencji - prezentacja krajów". O naszym projekcie dowiedziało się wiele osób i instytucji. Poszukiwałyśmy materiałów dotyczących UE, państw Trio i udziału Polski w UE. W związku z powyższym zwróciłyśmy się do: Ambasady Republiki Cypryjskiej w Warszawie; Ambasady Królestwa Danii w Warszawie; Bibliotek Publicznych w Warszawie; Biblioteki Seminarium Księży Werbistów w Pieniężnie; Biblioteki Wojewódzkiej w Olsztynie; Biblioteki Publicznej w Lelkowie; Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Poznaniu.


Publiczna prezentacja projektu nastąpiła 18 maja w zorganizowanym „Dniu Trio”. 
Odbiorcami byli: uczniowie, nauczyciele, pracownicy Zespołu Szkół w Lelkowie, uczniowie kl. VI Szkoły Podstawowej w Zagajach, zaproszeni goście i mieszkańcy gminy Lelkowo.

Tego dnia, na dwóch godzinach lekcyjnych nauczyciele szkoły podstawowej pracowali z pakietem edukacyjnym o Prezydencji. Uczniowie gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli wyszukali informacje oraz wykonali plakaty przedstawiające wylosowany priorytet polskiej prezydencji.


Następnie odbył się apel, na którym wprowadzono poczet flagowy i sztandarowy oraz odśpiewano hymn Polski i hymn Unii Europejskiej. Została przedstawiona krótka historia Unii Europejskiej, w którą wpleciono piosenkę pt." Żadnych granic" z repertuaru Ich Troje i wiersz Czesława Miłosza pt. "Ojciec objaśnia".

W dalszej części uroczystości wyświetlono prezentacje multimedialne: „A B C Polskiej Prezydencji 2011” i „Trio Prezydencji – Prezentacja Krajów.” Efekty projektu wyeksponowano na wystawie i niektóre z nich wzbogaciły zbiory biblioteki szkolnej.

Na zakończenie dyrektor pani Iwona Chojecka podziękowała zaproszonym gościom za uświetnienie uroczystości, a podsumowując projekt podziękowała realizatorkom za „Rozkręcenie Polskiej Prezydencji” i wręczyła im nagrody książkowe.

Podziękowania za pomoc w organizacji “Dnia Trio” otrzymali: rodzice, współpracujące biblioteki, sponsorzy i ambasady. W imieniu własnym i grupy MAP, Pani Dyrektor wręczyła Certyfikaty MAP dla wszystkich klas Zespołu Szkół w Lelkowie za prace na temat Prezydencji Polski. Na koniec imprezy rodzice poczęstowali przygotowanymi potrawami kuchni polskiej, duńskiej i cypryjskiej. Mamy pewność, iż uczestnicy „Dnia Trio” mają wiedzę o Prezydencji Polski, która nas czeka od 1 lipca. Opiekun i Grupa MAP
 Gimnazjum w Lelkowie


Komentarze 0 pokaż wszystkie komentarze w serwisie Coś się źle wyświetla? Widzisz błąd? Zgłoś nam to!

Dodaj swój komentarz