środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Podziel się:

Podziel się:

„Dzień Pieczonego Ziemniaka” w Szkole Podstawowej w Zagajach

Jesień to pora zbierania plonów, w tym ziemniaków, a przy okazji – ich pieczenia. Z tego właśnie powodu 28 października uczniowie klas 1 – 6 wraz z wychowawcami wzięli udział w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez panią Iwonę Popiel.

Zabawę rozpoczęto od rozstrzygnięcia konkursu na najciekawszego stworka ziemniaczanego. Następnie dzieci wysłuchały ciekawostki o ziemniakach. Później uczniowie próbowali swych sił w różnego rodzaju konkurencjach sportowych, które dostarczyły wiele radości, między innymi były to: bieg z ziemniakiem na łyżce, skakanie w worku, rzut ziemniakiem do celu. Wszystkie drużyny były znakomite, każdy uczestnik zabawy dał z siebie wszystko.

Po zakończeniu zmagań wszyscy zostali poczęstowani kiełbaską oraz ziemniakami z ogniska, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Po jedzeniu był czas wolny, podczas którego uczniowie mogli oddać się beztroskiej zabawie na świeżym powietrzu.

Zdjęcia: Iwona Popiel
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ewelina Sikorska oraz opublikowany na portalu Lelkowo: „Dzień Pieczonego Ziemniaka” w Szkole Podstawowej w Zagajach
Oceń artykuł:

(0)