Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Podziel się:

Podziel się:

„Medialna szkoła”. By być bezpiecznym w sieci

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagajach wzięli udział w warsztatach "Medialna szkoła" organizowanych przez Ośrodek Profilaktyki "Nowa Perspektywa".

Zajęcia były poświęcone bezpieczeństwu w sieci oraz rozważnemu korzystaniu z nowinek technologicznych. W ich trakcie dzieci zdobyły wiedzę jak bezpiecznie poruszać się po świecie cyberprzestrzeni. Uczniowie poznali zasady ochrony danych osobowych w Internecie oraz uczyli się zasady stosowania ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci.

Głównym celem warsztatów było kształtowanie postawy twórczego oraz świadomego odbiorcy przekazów medialnych. Zajęcia dzięki swej interaktywnej formie miały wzbudzić poczucie odpowiedzialności za własne zachowania w sieci. Interaktywna forma przekazu pozwoliła utrwalić wartości i umiejętności prawidłowego korzystania ze współczesnych mediów.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ewelina Sikorska oraz opublikowany na portalu Lelkowo: „Medialna szkoła”. By być bezpiecznym w sieci
Oceń artykuł:

(0)