Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Podziel się:

Podziel się:

Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Zagajach

11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagajach przedstawili wzruszającą lekcję historii przygotowaną pod kierunkiem p. Eweliny Sikorskiej.

Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych, przekazanych poprzez grę młodych aktorów. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali przedstawienia. Na twarzach widzów nieprzerwanie dostrzec można było zainteresowanie treścią przygotowanego montażu słowno-muzycznego. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Halina Stechnacz-Buśko podziękowała wykonawcom akademii nie szczędząc słów uznania dla nich. Jak podkreśliła, niełatwo jest zrozumieć takie pojęcia jak wojna czy niewola, ale właśnie poprzez organizację takich uroczystości możemy choć trochę przybliżyć te zagadnienia oraz uczyć patriotyzmu i szacunku dla ojczyzny.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ewelina Sikorska oraz opublikowany na portalu Lelkowo: Wiersze i pieśni patriotyczne na Święto Niepodległości
Oceń artykuł:

(0)