Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Podziel się:

Podziel się:

Warsztaty profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Zagajach

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagajach wzięli udział w warsztatach profilaktycznych "Decydujesz-zyskujesz…”.

Celem zajęć było rozwijanie umiejętności ochrony samego siebie przed współczesnymi środkami uzależniającymi takimi jak alkohol, narkotyki, papierosy, napoje energetyzujące, dopalacze, uświadomienie czym jest zdrowie i co może mu zaszkodzić. Dzieci uczyły się sposobów ochrony przed uzależnieniem, poznały negatywne skutki nadużywania alkoholu i innych używek, oraz ich degradacyjny wpływ na zdrowie i życie rodziny. Warsztaty zawierały elementy edukacyjne oraz ćwiczenia umiejętności społecznych.

Natomiast najmłodsi uczniowie rozmawiali na temat zdrowego stylu życia. Dzieci dowiedziały się co jest zdrowe i najbardziej potrzebne, aby ich organizmy rozwijały się prawidłowo. Uczestnicy spotkania wykazali bardzo duże zainteresowanie. Chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach: odpowiadali na pytania i wykonywali rysunki przedstawiające zdrowe produkty.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ewelina Sikorska oraz opublikowany na portalu Lelkowo: Warsztaty profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Zagajach
Oceń artykuł:

(0)