Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Podziel się:

Podziel się:

Internetowy Teatr TVP ponownie w Szkole Podstawowej w Zagajach

18 marca 2015 roku do Szkoły Podstawowej w Zagajach ponownie zawitał Internetowy Teatr TVP dla szkół. Tym razem uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Proszę słonia” z Teatru im. H.Ch. Andersena w Lublinie.

Zabawną historię Pinia i jego porcelanowego przyjaciela Dominika, 50 lat temu napisał Ludwik Jerzy Kern. Jest to opowieść o kilkuletnim chłopcu, który jest najmniejszy w swojej klasie. To właśnie jest olbrzymim zmartwieniem jego rodziców, którzy codziennie podają mu garść witamin: „na rośnięcie!”. Pastylki zamiast do buzi Pinia wpadają – w tajemnicy przed rodzicami – do trąby porcelanowego słonia Dominika. W efekcie zamiast wielkiego syna rodzice zostają posiadaczami wielkiego słonia, który z każdym dniem coraz bardziej wypełnia ich dom, zaczyna mówić i poruszać uszami, a w końcu chodzić. Staje się największym porcelanowym słoniem na świecie, wzbudzając powszechne zainteresowanie i stając się łakomym kąskiem tak dla kolekcjonerów osobliwości, jak i dla zwykłych rzezimieszków.

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w ciekawej inicjatywie Telewizji Polskiej.
Wszystkim uczestnikom spektakl bardzo się podobał. Historia poruszyła zgromadzonych i wywoła niezapomniane wrażenia. Uczniowie z niecierpliwością czekają już na kolejne przedstawienie.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ewelina Sikorska oraz opublikowany na portalu Lelkowo: Internetowy Teatr TVP ponownie w Zagajach
Oceń artykuł:

(0)