Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Podziel się:

Podziel się:

III Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Zagajach

W piątek 15 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej w Zagajach odbył się III Dzień Rodziny.

Dla uczniów i ich rodzin przygotowano szereg atrakcji, a plac przed szkołą stał się miejscem serdecznych, rodzinnych spotkań i wesołej zabawy. Festyn rozpoczęła dyrektor szkoły, pani Halina Stechnacz-Buśko, która wraz z wójtem gminy Lelkowo panem Stanisławem Popielem zaprosiła wszystkich do radosnej zabawy.

Na dobry początek odbył się konkurs klasowy na wykonanie piosenki o rodzinie, w którym wzięli udział wychowankowie naszej szkoły.

W trakcie uroczystości można było podziwiać sprzęt służbowy funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach oraz OSP Zagaje. Uczniowie mogli zobaczyć pokaz tresury psa. Dodatkową atrakcją była możliwość przejażdżki quadami.

W kuchni polowej przed szkołą serwowano smakowitą grochówkę oraz kiełbaskę z grilla, a w namiotach można było przy kawie i herbacie skosztować pysznych domowych ciast, pieczonych przez rodziców.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko kuchni niemiecko-austriacko-szwajcarskiej przygotowane przez uczniów klas V-VI, pod kierunkiem pani Zofii Pacholczyk.

Jak co roku, niezwykłą popularnością cieszyły się liczne atrakcje m.in. dmuchany zamek, trampolina, kule wodne - trzeba było stać w długiej kolejce, aby skorzystać z tych rozrywek.

Zabawa nie byłaby tak radosna i wspaniała, gdyby nie hojność licznych sponsorów, którzy ufundowali cenne nagrody, czy też wspomogli nas finansowo. Wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie festynu sponsorom, uczniom, nauczycielom i pracującym podczas uroczystości rodzicom serdecznie dziękujemy.

Ewelina Sikorska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ewelina Sikorska oraz opublikowany na portalu Lelkowo: III Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Zagajach
Oceń artykuł:

(0)