Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Podziel się:

Podziel się:

SPOTKANIE Z WRÓŻKAMI I ZABAWA ANDRZEJKOWA

Każdego roku w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół w Lelkowie odbywa się spotkanie z wróżkami. Dzieci ze szkoły podstawowej doskonale się bawiły.

Andrzejki to według tradycji niezwykły wieczór: czas wróżb, przepowiedni i oczywiście magii. Każdego roku w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół w Lelkowie odbywa się spotkanie z wróżkami, które przepowiadają przyszłość nie tylko ze szklanej kuli.
W piątek 25 listopada tradycyjnie zawitały do naszej szkoły wróżki. Uczniowie bardzo chcieli dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość i chętnie uczestniczyli w przygotowanych zabawach. Były losy, wróżby z liczb, kwiatów, serc, kubków oraz tradycyjne „Wychodzenie butów za próg”. Dzieci ze szkoły podstawowej doskonale się bawiły. Oprócz spotkania z wróżkami uczniowie z klas IV-VI mieli również zabawę andrzejkową i przygotowane w klasach poczęstunki. Andrzejki szkolne zorganizował Samorząd Uczniowski oraz wychowawcy, a do przygotowań włączyli się rodzice.
Andrzejki są doskonałą okazją nie tylko do wspólnej zabawy, umożliwiają także poznanie wróżb i zwyczajów, a tym samym podtrzymywanie naszych tradycji.

fot. Archiwum szkolne Anna Andrejuk-Klufas
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: I.S. oraz opublikowany na portalu Lelkowo: Andrzejkowa zabawa w szkole. Uczniów odwiedziły wróżki
Oceń artykuł:

(0)