Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Podziel się:

Podziel się:

„Czytanie to najpiękniejsza zabawa…”

W Zespole Szkół w Lelkowie odbyły się konkursy ze znajomości nowel i pięknej interpretacji fragmentów dzieł Henryka Sienkiewicza.

W ramach Roku Henryka Sienkiewicza jednym z wielu zaplanowanych działań w Zespole Szkół w Lelkowie były konkursy ze znajomości nowel i pięknej interpretacji fragmentów dzieł pisarza. Celem było wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.
W konkursie pięknego czytania prozy noblisty chętni uczniowie ze szkoły podstawowej przygotowali fragmenty nowel, a gimnazjaliści – fragmenty prozy.
Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: dyrekcja – p. Iwona Chojecka i p. Bożena Rubacha, p. Dorota Wieczorek z biblioteki publicznej, polonistki – p. Ewa Karczewska i p. Halina Sutkowy oraz n-l bibliotekarz p. Irena Sołoducha.
Laureatami w SP zostali: I m-ce Aleksandra Rubacha, II m-ce Martyna Werbowska, III m-ce Kornelia Sempowicz. W Gimnazjum - I m-ce Arkadiusz Wewersajtys, II m-ce Angelina Michalak, III m-ce Milena Góralczyk i Mateusz Kolasa.
Gimnazjaliści wykazali się również znajomością treści nowel. Pierwsze miejsce egzekwo zajęli: Joanna Zięba i Jakub Urawski, a drugie Justyna Bereda.

Organizatorzy
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: I.S. oraz opublikowany na portalu Lelkowo: Czytanie to najpiękniejsza zabawa…
Oceń artykuł:

(0)