Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Tworzy nas kultura i historia

Uczniowie Zespołu Szkół w Lelkowie uczestniczyli w wycieczce do Biskupina, Poznania i Gniezna. Poznali miejsca związane z kształtowaniem się państwowości naszego kraju.

W dn. 6-7 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół w Lelkowie uczestniczyli w wycieczce do Biskupina, Poznania i Gniezna – kolebki polskiego chrześcijaństwa.
Pierwszym punktem wyjazdu był Biskupin, w którym zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne z największą w Europie ekspozycją osady warownej z początku epoki żelaza i poznaliśmy kulturę łużycką. Następnie pojechaliśmy do Poznania, historycznego i kulturowego centrum Starej Polski. Spacerowaliśmy po Starym Mieście. Przewodnik interesująco opowiadał nam o historycznych czasach ziem piastowskich. oraz przekazał informacje o współczesności podkreślając, że: „Poznań jest miastem wartym poznania”.
Drugi dzień minął na zwiedzaniu Zamku w Kórniku z wieloma unikatowymi eksponatami, który jest też siedzibą jednej z największych bibliotek w Polsce.
Ostatnim punktem wycieczki było Gniezno - pierwsza oficjalna stolica Polski. Zwiedziliśmy miasto i Katedrę ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi. Byliśmy w Muzeum Początków Państwa Polskiego, którego zbiory są związane z polskim wczesnym średniowieczem oraz z historią miasta i okolic.
Wycieczka miała na celu stworzenie uczniom możliwości zetknięcia się z faktami i zjawiskami historycznymi w ich naturalnym środowisku oraz poznanie miejsc związanych z kształtowaniem się państwowości naszego kraju.

Organizatorzy
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: I.S. oraz opublikowany na portalu Lelkowo: Tworzy nas kultura i historia
Oceń artykuł:

(0)