Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Pasowanie na czytelników

Uczniowie klasy pierwszej SP w Lelkowie zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

15 maja br. w Szkole Podstawowej w Lelkowie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Z tej okazji uczniowie klasy piątej pod kierunkiem pani Ireny Sołoduchy przygotowali inscenizację, podczas której przekazali wiedzę o książce i zachowaniu się w bibliotece. W przedstawieniu role zagrali: uczennica - Ola Rubacha; postacie bajkowe: Joasia Klisz - Czerwony Kapturek, Martyna Gnes - Kopciuszek; Aniela Wieczorek - Królowa Śniegu; Paweł Oniszko - Kot w butach; Karolina Bartczak - Baba Jaga; Kornelia Sempowicz - Duszek biblioteczny i krasnoludki: Natalia Frankowska, Milena Pusz, Martyna Werbowska.
Pierwszoklasiści odpowiedzieli na pytania zadawane w trakcie przedstawienia. Uroczyście ślubowali szanować książki, słuchać ich rad oraz wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie „Kot w butach” pasował pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę spotkania nowym czytelnikom krasnoludki wręczyły pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek, a dla pani Ireny Bagan prośby książki i zasady zachowania się w bibliotece, by o nich przypominała swoim wychowankom.
Pani dyrektor Iwona Chojecka podziękowała za przygotowanie uroczystości oraz złożyła gratulacje nowym czytelnikom. Dzieci wypożyczyły książeczki, które jak zapewniały samodzielnie przeczytają.

Irena Sołoducha
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: I.S. oraz opublikowany na portalu Lelkowo: Pierwszoklasiści pasowani na czytelników biblioteki szkolnej
Oceń artykuł:

(0)