Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Podziel się:

Podziel się:

Dzień KEN

Podczas montażu słowno - muzycznego dzieci recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły podkreślając swą wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela.

W Szkole Podstawowej w Lelkowie akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 13 października 2017r. Uroczysty apel rozpoczęto wprowadzeniem pocztu sztandarowego i flagowego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego przy wciągnięciu flagi na maszt. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Natalia Omelan powitała gości, dyrekcję, rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz przedstawiła rys historyczny KEN.
Pani dyrektor Iwona Chojecka złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły i wyróżnionym nauczycielom wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły. Podziękowała za zaangażowanie oraz życzyła wielu sukcesów i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.
Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Lech Stefaniak - Prezes Wojskowego Koła Łowieckiego „Łoś” z Olsztyna i członek Zarządu pan Cyprian Czerwiński. Złożyli oni serdeczne życzenia. Naszej szkole przekazali Odznakę Zasłużonemu dla Łowiectwa Warmii i Mazur nadaną przez Okręgową Kapitułę Odznaczeń Łowieckich..
Przewodniczący Rady Rodziców pan Arkadiusz Rutkowski wręczył pani Dyrektor wiązankę kwiatów i pracownikom szkoły swoje życzenia zawarł w cytowanych słowach: „Panie nie ruszaj tej góry, lecz daj mi siły, bym się na nią wspiął…”
Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy III i IV pod kierunkiem: Anny Rutkowskiej, Ireny Bagan, Bożeny Rubacha. Podczas montażu słowno - muzycznego dzieci recytowały wiersze i śpiewały podkreślając swą wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Wszystkich uczestników święta zachwyciły tańce: integracyjny i hiszpański, do których pani Halina Sutkowy uszyła piękne stroje.
Na zakończenie w imieniu uczniów Przewodnicząca SU złożyła życzenia oraz wręczono róże nauczycielom i pracownikom szkoły. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze.

Irena Sołoducha
fot. Archiwum szkolneArtykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: I.S. oraz opublikowany na portalu Lelkowo: Dzień KEN w Szkole Podstawowej w Lelkowie
Oceń artykuł:

(0)