Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Podziel się:

Podziel się:

„ CO SŁYCHAĆ W PTASIM ŚWIECIE, CZYLI ZIMOWE PTAKOLICZENIE 2018”

26 stycznia do akcji "ZIMOWE PTAKOLICZENIE 2018” przystąpili uczniowie klas 0 – III SP w Lelkowie, a jej organizacją zajęły się pani Anna Rutkowska i pani Irena Bagan.

Uczniowie Szkoły Podstawowe w Lelkowie już po raz siódmy włączyli się do akcji „Zimowe Ptakoliczenie” organizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.
Spotkaliśmy się podczas ferii zimowych, żeby podglądać życie ptaków, które spędzają zimę w bliskim towarzystwie człowieka.
W naszej szkole akcja została przeprowadzona 26 stycznia, do akcji przystąpili uczniowie klas 0 – III, a organizacją zajęły się pani Anna Rutkowska i pani Irena Bagan.
Młodzi przyrodnicy wzięli udział w zajęciach, które poprowadził Pan Antoni Czyż specjalista do spraw ochrony przyrody i edukacji przyrodniczo-leśnej – przedstawiciel Nadleśnictwa Zaporowo. Podczas prezentacji multimedialnej opowiadał uczniom na temat ptaków, które najczęściej występują na naszym terenie. Omówi zasady prawidłowego dokarmiania ptaków i rodzaje pokarmu. W czasie pogadanki leśniczy szczególną uwagę zwrócił na czeczotkę – ptaka tegorocznego Zimowego Ptakoliczenia.
Następnie wyruszyliśmy na poszukiwania zimowych mieszkańców naszych okolic. Trasa prowadziła przez wieś Lelkowo. Idąc wyznaczoną drogą rozwieszaliśmy karmę dla ptaków, którą podarowało nam Nadleśnictwo Zaporowo. Zaobserwowaliśmy sroki, wrony, sierpówki, wróble, bogatki, kawki, grubodzioba, dzięcioła i sójki. Wyniki obserwacji zostały przesłane do koordynatora akcji i będą stanowiły materiał służący ornitologom w bliższym poznaniu najczęściej spotykanych zimą gatunków ptaków.
Uczestnicy prowadzonej akcji wzięli również udział w zajęciach plastycznych, które zakończyły się konkursem – „Czeczotka”. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone. Wszyscy uczniowie otrzymali zakładki edukacyjne, które będą stanowiły pamiątkę wspólnych obserwacji.
Anna Rutkowska
Irena Bagan
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: I.S.
Oceń artykuł:

(0)