Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Podziel się:

Podziel się:

Pierwszy Dzień Wiosny

Uczniowie kl. 0-III Szkoły Podstawowej w Lelkowie mieli możliwość odbycia podróży dookoła świata.

Dnia 21 marca 2018r. uczniowie kl. 0-III Szkoły Podstawowej w Lelkowie udali się na wycieczkę do Klasztoru Księży Werbistów w Pieniężnie. Pobyt rozpoczął się od zwiedzania Muzeum Misyjno-Etnograficznego znajdującego się na terenie zgromadzenia. Placówka ta została otwarta w 1964r. Oferuje ona najbogatszą i najlepiej opracowaną kościelną kolekcję misyjno- etnograficzną w Polsce.
Dzieci miały możliwość odbycia wraz z przewodnikiem podróży dookoła świata. Zapoznały się z wytworami kultury materialnej pochodzącej z krajów Azji ( Chiny, Japonia, Filipiny, Indie, Indonezja), Oceanii ( Papua- Nowa Gwinea), Afryki i Ameryki Łacińskiej. Dodatkową atrakcją były zakupy pamiątek w działającym sklepiku.
Następnie spacerowały po pięknym parku, w którym mogły zaobserwować budzącą się do życia przyrodę. Znalazły też na rabatach kwiatowych pierwsze oznaki wiosny. Po dniu pełnym wrażeń dzieciaki ze śpiewem wróciły do swoich domów.

Elżbieta Turzyńska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: I.S. oraz opublikowany na portalu Lelkowo: Pierwszy Dzień Wiosny
Oceń artykuł:

(0)