Czwartek, 22 listopada 2018. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

Podziel się:

Podziel się:

Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem "Pokonaj cukrzycę"

Dnia 8.04.2016 roku w Szkole Podstawowej w Zagajach odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem "Pokonaj cukrzycę".

Dnia 8.04.2016 roku w Szkole Podstawowej w Zagajach odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem "Pokonaj cukrzycę". Celem akcji było propagowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie podstawowych nawyków higieniczno-sanitarnych i żywieniowych oraz uświadomienie zależności między zdrowiem a czynnikami je zakłócającymi.
Uczniowie przygotowali prace plastyczne i plakaty nawiązujące tematyką do tegorocznego hasła akcji. Prace zostały wyeksponowane na holu szkoły.
W godzinach popołudniowych odbyło się szkolenie dla rodziców na temat profilaktyki cukrzycy przeprowadzone przez przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Braniewie. Podczas szkolenia jego uczestnicy mogli dowiedzieć się jak zapobiec zachorowaniu na cukrzycę oraz poznali przebieg tej choroby.
Wszystkim dziękujemy za aktywny udział w akcji.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: MDT oraz opublikowany na portalu Lelkowo: Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem "Pokonaj cukrzycę"
Oceń artykuł:

(0)