Czwartek, 22 listopada 2018. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

Podziel się:

Podziel się:

Obchody Dnia Ziemi w szkole podsatwowej w Zagajach

Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w szkole podstawowej w Zagajach.

Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, które odbyły się 22 kwietnia 2016 r. Przygotowano z tej okazji wiele atrakcji i niespodzianek, a w obchody Dnia Ziemi włączyły się wszystkie klasy.
Na początek dnia dzieci wysłuchały kilka ważnych informacji dotyczących kleszczy i chorób przez nie przenoszonych, w ramach realizacji programu "Kleszcz mały czy duży, nic dobrego nie wróży".
Uczniowie klas 0 - III oraz 3-4 latki z punktu przedszkolnego po wysłuchaniu pogadanek przeprowadzonych przez wychowawczynie wykonali prace plastyczne w formie plakatów, które wyeksponowane na holu szkoły będą wszystkim przypominać o obowiązku dbania o Ziemię przez cały rok.
Uczniowie klas IV - VI wyruszyli tego dnia do lasu w celu sadzenia drzew. Pracowali ciężko, bo Leśniczy Leśnictwa Białobór - pan Grzegorz Błażewicz przygotował dla nich aż 800 sadzonek dębów. Po wysiłku czekało na nas ognisko z kiełbaskami oraz słodki pączek.
Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za współpracę, a wszystkim uczestnikom za aktywny udział.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: MDT oraz opublikowany na portalu Lelkowo: Dzień Ziemi w podstawówce
Oceń artykuł:

(0)