Czwartek, 22 listopada 2018. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

Podziel się:

Podziel się:

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

WSPANIAŁA OKAZJA DO WSPÓLNEJ ZABAWY, RYWALIZACJI I KSZTAŁTOWANIA PRAWIDŁOWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH. W tym roku pod hasłem " BAWMY SIĘ NA ZDROWIE" obchodziliśmy Święto pieczonego ziemniaka.

Jak co roku, Szkoła Podstawowa w Zagajach obchodzi jesienią Święto Pieczonego Ziemniaka. To świetna okazja do zabawy, rywalizacji, ruchu, współpracy i promocji zdrowia. Tym razem pod hasłem ''Bawmy się na zdrowie'' uczniowie wszystkich klas przygotowywali pod okiem wychowawców zdrowe sałatki warzywne, których bohaterem był ziemniak. Sałatki ocenione zostały przez nasze ekspertki zdrowego żywienia - panie kucharki. Każda klasa otrzymała pierwsze punkty i tak rozpoczęła się rywalizacja sportowa z wykorzystaniem ziemniaków. Dzieci startowały w następujących konkurencjach: wykopki na czas, rzut ziemniakiem do celu, skoki na skakance z ziemniakami, mogły popisać się również znajomością świeżych warzyw rozpoznawanych jedynie za pomocą smaku. Wszyscy otrzymali dyplomy, sporą dawkę ruchu i lekcję zdrowego gotowania.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: MDT oraz opublikowany na portalu Lelkowo: Święto Pieczonego Ziemniaka było świetną okazją do wspólnej zabawy
Oceń artykuł:

(0)