Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA POD HASŁEM: „NIE MA ŚMIECI – SĄ SUROWCE”

W Szkole Podstawowej w Zagajach odbyła się coroczna akcja sprzątania świata. W akcji brali udział uczniowie klas I – VI.

„NIE MA ŚMIECI – SĄ SUROWCE” pod takim hasłem dnia 15. 09. 2017 w Szkole Podstawowej w Zagajach odbyła się tegoroczna akcja sprzątania świata. W akcji brali udział uczniowie klas I – VI.
Klasy młodsze wysłuchały pogadanek, przeprowadzonych przez swoich wychowawców dotyczących akcji, . Dzieci dowiedziały się jak ważne jest dbanie o naszą planetę, co to jest ekologia oraz co może powstać z pozornie niepotrzebnych, plastikowych butelek, puszek czy opon.
Klasy IV- VI wraz z wychowawcami wyszły w teren. Odpowiednio przygotowani, wyposażeni w rękawiczki ochronne i worki na śmieci sprzątali teren wokół szkoły, teren Zagaj, drogę do Jachowa. Uczniowie podczas sprzątania przestrzegali zasad bezpieczeństwa , przypomnianych im przed wymarszem. Nad całą akcją pieczę trzymała pani dyrektor Halina Stechnacz – Buśko.
Zebrano około 10 worków odpadów, wśród których przewagę stanowił papier i plastik.
Wszyscy pracowali, jak co roku, z dużym zaangażowaniem traktując to jako dobrą zabawę i jednocześnie pracę bardzo potrzebną naszemu środowisku.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: MDT oraz opublikowany na portalu Lelkowo: AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA POD HASŁEM: „NIE MA ŚMIECI – SĄ SUROWCE”
Oceń artykuł:

(0)