Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Podziel się:

Podziel się:

Andrzejki w szkole w Zagajach

Zabawa przy muzyce w dobrym towarzystwie i emocje związane z przepowiadaniem przyszłości - tak bawili się uczniowie szkoły podstawowej w Zagajach.

Magia i wiara w to, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice - tak było dawniej. Dla uczniów naszej szkoły to spotkanie dostarczające wielu przeżyć i emocji. A przepowiednie?
Oczywiście, że były, traktowane może mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.
Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w naszej szkole co roku odbywa się zabawa andrzejkowa. Klasy 0 – VI bawiły się z wychowawcami na sali gimnastycznej. Jak co roku organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski. Impreza odbyła się 24 listopada 2017 r.
Andrzejki rozpoczęły się wróżbami przygotowanymi przez organizatorów. Było wiele rodzajów wróżb. Do żadnej nie brakowało chętnych. Dzięki wróżkom było niezwykle zabawnie,każdy dowiedział się czy los szykuje dla niego pomyślność czy może kłopoty. Przepowiadanie przyszłości zakończyło się, a następnie rozpoczęła się zabawa taneczna.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: MDT oraz opublikowany na portalu Lelkowo: Andrzejki w szkole w Zagajach
Oceń artykuł:

(0)