Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Śniadanie daje moc!

W celu zwiększenia świadomości uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, Szkoła Podstawowa w Zagajach przyłączyła się w bieżącym roku szkolnym do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc”, organizowanej przez koalicję Partnerstwo dla Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka.

8 listopada 2018 r. uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożyli drugie śniadanie. W przygotowaniach wsparli nas rodzice uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki, zwierzątka warzywno - owocowe oraz soki. Podczas spożywania wspólnego śniadania, zwracano uwagę na kulturę jedzenia.
Oprócz tego wychowawcy przeprowadzili pogadanki w klasach na temat roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Uczniowie z klasy II wykonali kolorowe piramidy żywieniowe, a dzieci z klasy trzeciej plakaty pod hasłem: „Jesteś tym co jesz”. Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację zespołów klasowych. Najważniejsze cele akcji zostały osiągnięte tj. zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: MDT
Oceń artykuł:

(0)