Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Święta w Szkole podstawowej w Zagajach

… i tak nadszedł ostatni tydzień adwentu - czasu oczekiwania Bożego Narodzenia. Wszyscy poczuliśmy, że święta są już blisko. W szkolnych salach stanęły pięknie ubrane choinki i zawisły świąteczne stroiki. W przedświąteczny piątek, grono pedagogiczne, pracownicy administracyjni i zaproszeni goście spotkali się na szkolnej wigilii, by tradycyjnie podzielić się świątecznym opłatkiem, kolędować i obejrzeć przygotowane przez dzieci Jasełka.

21 grudnia w naszej szkole odbyło się świąteczne spotkanie. Impreza składała się z kilku części: klasowych Wigilii, wspólnego kolędowania, odwiedzin św. Mikołaja oraz aukcji laleczek uszytych przez uczniów na rzecz dzieci z Afryki. Na spotkanie przybyli: pani dyrektor Halina Stechnacz - Buśko, grono pedagogiczne, nasi uczniowie i ich rodziny. Na aukcji udało się zebrać około 700 złotych na rzecz UNICEF . Włączając się do akcji, uczniowie pomogli ratować życie swoich rówieśników w Sierra Leone.

Nasze spotkanie zakończyły Jasełka przygotowane przez panią Jolantę Prymon. Przedstawienie o narodzeniu Jezusa wprowadziło nas w prawdziwie bożonarodzeniowy nastrój.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: MDT
Oceń artykuł:

(0)